AIKIDÓ PARDUBICE
AIKIDO - Aikidó / Japonské bojové umění
David Bradna, 4.dan aikikai
AIKIDÓ


Aikidó je japonské bojové umění, jehož vnější projevem jsou techniky navrhující jinou alternativu řešení konfliktu, než je násilí.

Vyvinul jej na počátku dvacátého století Morihei Uešiba z kombinace několika tradičních škol, z nichž největší vliv mělo daitórjú aikidžucu.

V čem je jeho filosofie unikátní? Pro Moriheie Uešibu, jednoho z nejuznávanějších odborníků na bojová umění tehdejšího Japonska, nebylo bojové umění cílem samo pro sebe ale nástrojem lidského seberozvoje. Jeho systém přinášel příležitost vidět aikidó jako činnost, která skrze tvrdou práci, zájem o vlastní pokrok a učení, vychovává lidi, pro které jsou vítěztví a porážka podružnými a v dlouhodobé perspektivě nezajímavými jevy. My jeho vizi sdílíme.

Aikidó cvičí po celém světě 1.5 milionu lidí a je také systémem, který používá Tokyo Metropolitan Police, japonská Kidótai (anti-riot police) a řada dalších organizací jako například UNDSS (United Nations Department of Safety and Security).

Aikidó si našlo cestu i do filmové produkce. Jeho nejznámějším představitelem je Steven Saegal (nositel 7.danu).

Aikidó, jako jiné druhy tvořivě zaměřených činností vyžadujících dlouhodobé usilování, může poskytnout obrovský prostor pro osobní seberealizaci a rozvoj. Jeho studium je běh na dlouhou trať a neexistují v něm zkratky. Aikidó není sportovní disciplínou, jedinými protivníky si budete Vy sami.


Aikidó mě zajímá

KDE SE MŮŽU PŘIHLÁSIT?

kdy a kde cvičíme

kdo jsme a kdo je náš instruktorZAKLADATEL AIKIDÓ MORIHEI UEŠIBASTUDENTI MORIEHIE UEŠIBY - UČITELÉ NAŠICH UČITELŮAIKIDÓ V PODÁNÍ NAŠICH UČITELŮ