AIKIDÓ PARDUBICE
TRÉNINKY - Aikidó / Japonské bojové umění
David Bradna, 4.dan aikikai
KDO JSME


  • Cvičíme styl AIKIKAI pod vedením Christiana Tissiera (8.dan, Francie).


  • Jsme členem České Federace Aikidó, nejstarší aikidó organizace v ČR. ČFAi je uznaná Honbu dójó (Ústřed Aikikai, Tokio).


  • Náším instruktorem je David Bradna (4.dan aikikai), který má dlouholeté zkušenosti z tréninků v Japonsku pod vedením přímých žáků zakladatele aikidó Moriheie Ueshiby


  • Jsme dobrá parta lidí a co děláme, děláme rádi.
AIKIKAI HONBU DÓJÓ
Tokio, Japonsko
www.aikikai.or.jp/eng

ČESKÁ FEDERACE AIKIDÓ
uznaný člen Aikikai
www.cfai.cz
CERCLE TISSIER
uznaný člen Aikikai
www.christiantissier.comNÁŠI UČITELÉChristian Tissier
8. dan Aikikai, Francie
shihan Honbu dódžó

zakladatel FFAAA (Francouzská Federace Aikidó a Aikibudó)
www.christiantissier.com


Christian Tissier je jeden z nejnámějších světových učitelů aikidó. Patří také do skupiny několika nejaponských učitelů, kterým byl udělen titul shihan (oficiální instruktor). V současné době je pozíván na stáže po celém světě včetně Japonska.

V roce 1669 odjel do Japonska, kde trénoval sedm let pod vedením přímých studentů zakladatele Moriheie Ueshiby. V roce 2016 mu byl udělen 8.dan. V Japonsku se také věnoval kick-boxingu v legendárním Meijiro Gym, kde vyučovali Misuo Shima a Toshio Fujiwara - největší šampioni své doby.

Rozhovor s Christianem Tissierem zdeHiroshi Isoyama
8. dan Aikikai, Japonsko
shihan Honbu dójó

hlava Ibaraki Shibu dójó (původního dójó zakladatele)Hiroshi Isoyama začal cvičit aikidó ve 12 letech jako přímý student zakladatele Moriheie Ueshiby v roce 1949. Působil jako instruktor sebeobrany na Japan Self Defense Force Academy a pro U.S.Army.V roce 1958 vstoupil do Air Self-Defense Forces.Jeho prvními studenty byli členové americké vojenské policie. Isoyama byl také hlavním učitelem Stevena Seagala.

Rozhovor s Hiroshi Isoyamou zdeNÁŠ INSTRUKTOR


David Bradna, 4.dan aikikai

David cvičí aikidó intenzivně od svých patnácti let. Mnohokrát pobýval dlouhodobě v Japonsku , kde cvičil pod vedením špiček japonského aikidó. Je držitelem oficiálního japonského diplomu, kterým mu byl udělen stupeň od Honbu dódžó.

Nejdelší trénink strávil v Iwama (dójó zakladatele Moriheie Ueshiby) a Fujishiro - soukromém dójó Hiroshi Isojamy, jednoho z nejstarších dosud žijících studentů zakladatele. Na jeho aikidó měli vliv i další učitelé jako jsou Seishiró Endó, Toshiyuki Arai, Franck Noel, Philippe Gouttard, Stefan Stenudd a další.

V současnosti je studentem Christiana Tissiera , který se stará o jeho technický pokrok. Minimálně jednou za měsíc se jezdí učit po evropských seminářích , aby tak zvyšoval svoji odbornost. Kromě aikidó má zkušenosti i z jiných bojových umění jako iaidó, kendó nebo evropského historického šermu.
Honbu dódžó
ústředí Aikikai

Tokio, 2004

        klikněte pro zvětšení

Iwama dójó
dójó zakladatele aikidó Ósenseie Moriheie Ueshiby

Iwama, 2005
Dům pana Isoyamy
Isoyama Hiroshi shihan (vlevo),
Uešiba Moriteru dóshu (vpravo)

Iwama, 2006
"Mojí hlavní životní náplní je japonská kultura a myšlení (Japanologie FF-UK; v současnosti na FF-UPce komparativní studia kultur).

Aikidó, jako součást japonské kultury, je pro mě zkušenost za hranicí toho, co v Evropě znamená být člověkem. Je pro mě bodem, který mi ukazuje v jasnějším světle naše vlastní myšlení.

Aikidó je pro mě ale i tvořivá aktivita, která mi dává možnost skrze namáhavý tělesný i mentální trénink vzdělávat a rozvíjet sám sebe. Současně je pro mě prostředkem jak komunikavat s jinými lidmi pomocí těla a pohybu.

Při cvičení bojových umění mě zajímá především to, co můžeme společně vytvořit a kam až se dá intenzita i kvalita fyzické komunikace posunout. Fascinuje mě i to, jak dynamicky se poznání na všech výše zmíněných úrovních mění a jsem víc než zvědavý, kam mě aikidó jako člověka pomůže dovést.

Kromě bojových umění mě naplňuje věda, rád se toulám v přírodě a obklopuji se zajímavými lidmi. Mám rád jazyky, hudbu a práci se dřevem."

                                                  Mgr. David Bradna, Ph.D.